Autor tekstów piosenek

Nazywam się Jacek Sobierajski i jestem tekściarzem. Oznacza to, że piszę piosenki, a dokładniej - autorskie teksty piosenek. Słowo pisane i mówione miało dla mnie ogromne znaczenie od najmłodszych lat. Wiem, że słowo dobrze napisane i dobrze wykorzystane potrafi zdziałać niezwykłe rzeczy. Dziś chcę zaproponować swoim klientom realizację tej magii.

Moje doświadczenie

Zacząłem pracować nad słowem już w szkole. Akademie oraz konkursy recytatorskie były dla mnie pierwszą nauką słowa mówionego. Później zainteresowałem się kółkiem teatralnym oraz młodzieńczymi konkursami poetyckimi. Tworzyłem wiersze, za które otrzymywałem nagrody na takich konkursach. Po ukończeniu Liceum zdałem egzamin do Wyższego Studium Scenariuszowego przy łódzkiej Szkole Filmowej. Ze zdobytego tam bezcennego doświadczenia korzystam do dziś, malując słowem obrazy i bawiąc się różnoraką poetycką kompozycją. Pracując w Agencji Scenariuszowej napisałem swój pierwszy scenariusz do serialu “Bank nie z tej ziemi”. Aby jeszcze lepiej poznać siłę słowa nie tylko pisanego, ale i mówionego stworzyłem kilkanaście epizodów aktorskich i związałem się z lokalną telewizją, gdzie miałem okazję tworzyć własne programy i występować jako redaktor przed kamerą.

Proza i poezja

Ze względu na pracę oraz wykształcenie najbliższa była mi zawsze proza. O poezji jednak nigdy tak naprawdę nie zapomniałem. Przez lata uzbierało się w moich szufladach sporo tekstów, z których ostatnimi czasy wybrałem kilkadziesiąt, które mogłem przysposobić do zaśpiewania. Te teksty, w połączeniu z umiejętnościami artystów grających oraz śpiewających, mogą - moim zdaniem - stanowić doskonały repertuar dla każdego muzyka.

Mój zbiór autorskich tekstów

Proponowane przeze mnie teksty podzielone są na trzy grupy ułatwiające wyszukanie interesującego stylu oraz charakteru. Te trzy grupy to:

  • teksty uniwersalne - grupa ta obejmuje teksty najbardziej uniwersalne, które z powodzeniem mogą być wykorzystane do każdego gatunku muzycznego. Są to teksty o różnej tematyce, a ich przekrój jest niezwykle szeroki;
  • poezja śpiewana - czyli teksty nawiązujące do klasycznej liryki, czerpiące inspirację np z Tuwima, Gałczyńskiego, Osieckiej czy Kabaretu Starszych Panów.
  • teksty do muzyki dance (disco-polo) czyli teksty lżejsze z dużą rytmiką i akcentami tematycznymi pojawiającymi się zazwyczaj w tego typu muzyce.

Wykorzystywanie tekstów

Wszystkie zaprezentowane teksty są chronione prawem autorskim przez ZAiKS. Jako autor autorskich tekstów piosenek nie zgadzam się na ich wykorzystywanie bez mojej wiedzy. Jeśli życzą sobie Państwo skorzystać z tych tekstów lub chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o warunkach współpracy i innych posiadanych przeze mnie tekstach, proszę się ze mną skontaktować. Będę mógł osobiście udzielić wyczerpujących informacji i doradzić obopólnie satysfakcjonujące rozwiązania.